Min mamma skämmer alltid bort mig med att ge någon lyxig adventskalender. En eller två. Några gånger har jag fått en lyxigare chokladkalender, några gånger har jag fått Nabos te-kalender och några gånger Nabos kaffe-kalender. Det är tredje året jag har kaffekalendern. Älskar!
Finns att köpa på bl.a Boligheter i Västervik. Såg att den var nedsänkt nu till halva priset. Förra året gjorde jag faktiskt så att jag köpte en till (exakt likadan) kalender när den var nedsatt, för att göra januari lite roligare.
1994. Föredetta anorektiker, pescetarian, hästägare till en vit ponny, oftast positiv och glad, gillar foto inredning och god mat, mår bra utav frisk luft, motion och träning
Hälsofreak - men aldrig mer Anorexia
Efter att ha dragit hälsa för långt över gränsen, där det inte längre blir hälsosamt - så väcktes mitt intresse för just hälsa. Hösten 2010 fick jag diagnosen Anorexia nervosa och var halvt omedvetet nära på att ta mitt eget liv. Idag känner mig både snyggare och tryggare i mig själv än vad jag någonsin tidigare gjort. Hälsa handlar inte om att vara smalast eller mest tränad, hälsa handlar om att må bra.
Uppdaterar inte så ofta längre.
Tråkigt nog har väl mer eller mindre dött ut. Men eftersom att jag har en hel del sparat i arkivet och dessutom har ett visst intresse kvar, så får bloggen finnas kvar. Finns på instagram @joosefine